Rama si rrallëherë e nis ditën me një mesazh të trishtë dhe u kërkon ndjesë publike të gjithëve

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:13 08-11-2017 Rama si rrallëherë e nis ditën me një mesazh të trishtë dhe u kërkon ndjesë publike të gjithëve

Kryeministri Edi Rama ndryshe nga ditët e tjera e ka nisur mëngjesin e sotëm me një mesazh të trishtë. Një ditë më parë u nda nga jeta shkrimtari i njohur, Ksëm Trebeshina.

Kryeministri e cilëson një lajm të trishtë, pasi sipas tij vendi humbi një njeri që i thoshte të vërtetat e veta me mprehtësinë e një shpate të pathyeshme.

Në fund të postimit, Rama kërkon ndjesë dhe i uron të gjithëve në të njëjtën kohë edhe një ditë të mbarë!

MIRËMËNGJES dhe lejomëni të ndaj me ju trishtimin për ndarjen nga jeta të Kasëm Trebeshinës, një njeriu krejt të posaçëm, shqiptar kokëfortë si pakkush dhe i fortë si më të rrallët e këtij vendi në mbrojtje të lirisë e të ideve të veta, të cilin pata fatin ta njoh në kohën e ndërrimit të epokave, kur i thoshte të vërtetat e veta me mprehtësinë e një shpate të pathyeshme. Ndjesë dhe një ditë të mbarë të gjithëve”, shkruan Rama. 

 

rrr.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023819923400879
array(1) { ["section"]=> string(101) "rama-si-rrallehere-e-nis-diten-me-nje-mesazh-te-trishte-dhe-u-kerkon-ndjese-publike-te-gjitheve-98765" }