Rama sot feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush dhe ç'shkruan këtë mëngjes

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:34 04-07-2017 Rama sot feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush dhe ç'shkruan këtë mëngjes

Kryeministri Edi Rama sot ka ditëlindjen.

Shefi i qeverisë sot mbush plot 53 vjeç, ndërsa ditën e tij virtuale e ka nisur si zakonisht, me pasqyrimin e punëve të qeverisë së tij.

Ndonëse sot është një ditë e veçantë për Ramën, sërish në facebook ka vijuar ritualin e përditshëm dhe ka postuar një tjetër projekt të nisur, restaurimin e Bënjës së Përmetit.

 “MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje nga Bënja e Përmetit, e shpallur Qendër Historike në janar të 2017, ku kemi filluar punën tanimë për restaurimin e kishës për të vijuar më tej me rilindjen e vlerave historike e turistike të gjithë zones”, shkruan kryeministri.

Ndërkohë, stafi i newsbomb.al i uron kryeministrit Rama edhe 100 vite të tjera të lumtura! 

19247861_10154915537971523_5674403574509520243_n.jpg

19642758_10154915537981523_5032770478180764728_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020408153533936
array(1) { ["section"]=> string(77) "rama-sot-feston-ditelindjen-ja-sa-vjec-mbush-dhe-c-shkruan-kete-mengjes-84913" }