Rama sot feston ditëlindjen, ky është urimi special i të besuarit të tij

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:30 04-07-2017 Rama sot feston ditëlindjen, ky është urimi special i të besuarit të tij

Kryeministri Edi Rama ka sot ditëlindjen dhe mbush plot 53 vjeç.

Urimet për kryeministrin kanë qenë të shumta, ndërsa nuk kanë munguar edhe dedikimet speciale nga bashkëpunëtorët e tij.

Kryebashkiaku i Himarës, Jorgo Goro e konsideron shefin e qeverisë si projektuesin e transforimit të kësaj zonë turistike, ndërsa i bën një urim special.

URIMI I KRYEBASHKIAKUT

Sot feston ditelindjen Kryeministri i Shiperise dhe projektuesi dhe kuratori i çdo transformimi te Himares, Lukoves, Qeparoit, Lumit te Vlores, Dhermiut dhe Vunoit, Borshit dhe Pilurit, Kudhesit dhe Himares-Fshat. Sot feston ditelindjen e tij njeriu qe thote me aq shume pasion "prisni se s'keni pare gje akoma ne Himaren tone".

Sepse eshte e vertete qe gjithçka po ndryshon çdo dite kudo ne Bashkine e Himares. Kudo ka mjete te renda qe punojne pa pushim çdo dite fale vemendjes dhe vizionit te ketij njeriu te cilin ne emrin tuaj dua sot ta uroj me mirenjohjen dhe falenderimin e sinqerte qe arriti ta na ndryshoje Himaren tone: GEZUAR DITELINDJEN EDI YNE!

 

19702481_1809844599043173_450487274137726191_n.jpg

 19665289_1809844605709839_1554987215712974173_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023777961730957
array(1) { ["section"]=> string(77) "rama-sot-feston-ditelindjen-ky-eshte-urimi-special-i-te-besuarit-te-tij-84940" }