Rama sulmon ish-deputetin e PS: Je subjekt i ligjit gjerman, s’te ndal më asgjë. Deputeti: Jam krenar që quhem Asllan

Publikuar tek: politike, më 11:51 23-09-2015 Rama sulmon ish-deputetin e PS: Je subjekt i ligjit gjerman, s’te ndal më asgjë. Deputeti: Jam krenar që quhem Asllan

Replika të forta nga Kuvendi i Shqipërisë mes kryeministrit Rama dhe deputetit të PD Asllan Dogjani, ish-deputet i PS.

Ndërsa kryeministri ishte duke folur mbi informalitetin, deputeti Dogjani ndërhyri nga vendi. Kaq mjaftoi që Rama t’i kujtonte Dogjanit kapërcimin partiak dhe të ironizonte me emrin e tij

Rama: A e kupton profesor, se ata të tjerët rreth teje vetëm qeshin... Je subjekt i ligjit gjerman dhe për emrin që ke. e merr padyshim nënshtetësinë gjermane. Të bëhesh gjerman nga shqiptarët është shumë e lehtë se të bëhesh anëtar i PD nga anëtar i PS. Kush e bën atë kapërcim nuk e ndal më asgjë. Në këtë pjesë të inkurajoj.

Dogjani: Jam krenar që quhem Asllan...

Ti thua s’keni parë asgjë akoma por ti s’ke parë asgjë akoma nga populli shqiptar. Do të largojë populli përpara 2017-ës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama: S’keni parë gjë akoma, çfarë do shikoni do habiteni edhe vetë. Jep edhe “lajmin e mirë”
Berisha kërkon që Rama të mos largohet: Pse ja mbath kryeministri juaj? Rrini e dëgjoni ju turkoshakë »
Article Logic
Execution time: 0.33018589019775
array(1) { ["section"]=> string(119) "rama-sulmon-ish-deputetin-e-ps-je-subjekt-i-ligjit-gjerman-s-te-ndal-me-asgje-deputeti-jam-krenar-qe-quhem-asllan-21469" }