Rama takim me Presidentin Macron: Së shpejti në...

Publikuar tek: aktualitet, më 17:20 12-10-2018 Rama takim me Presidentin Macron: Së shpejti në...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Presidentin e Francës Emanuel Macron.

 Këtë gjë na e bën të ditur vetë Kryeministri me anë të një postimi në Instagram, ku na tregon se gjatë takimit kanë biseduar për bashkëpunimin dypalësh.

Gjithashtu Rama na informon se së shpjeti presidenti francez do të bëjë një vizitë në Tiranë.

"Me Presidentin Macron për bashkëpunimin dypalësh dhe vizitën e tij të pritshme në Tiranë", shkruan Rama.

Kujtojmë se Franca ka kundërshtuar statusin e Shqipërisë për anëtarësimin në BE pasi sipas gazetës britanike Express Parisi e justifikon kundërshtimin ndaj Shqipërisë për shkak të problemeve të vendit ballkanik me korrupsionin dhe krimin e organizuar.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E PAPRITUR, Kosova liron 'Babalen': Nuk pranon kërkesën e Shqipërisë për paraburgim
“Kam frikë të kthehem në Shqipëri, më rrezikohet jeta”, flet “Babalja” pas lirimit nga burgu »
Article Logic
Execution time: 0.023874998092651
array(1) { ["section"]=> string(53) "rama-takim-me-presidentin-macron-se-shpejti-ne-137583" }