Rama: Ti informohu! Ah vërtet? Rrofsh...më bëre të qesh! Ti tjetri lexo më shumë (PËRGJIGJET QË S’DUHEN LËNË TË SHKOJNË)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:59 01-10-2016 Rama: Ti informohu! Ah vërtet? Rrofsh...më bëre të qesh! Ti tjetri lexo më shumë (PËRGJIGJET QË S’DUHEN LËNË TË SHKOJNË)

Këto janë përgjigjet që ka patur sot për qytetarët e tij kryeministri i vendit Edi Rama dhe janë përgjigje që s’duhen lënë të shkojnë si pa u vënë re.

Kjo jo vetëm për hir të arrogancës që Rama ka përdorur me qytetarët me shprehje të tipit: “ Ah vërtet? Rrofsh...më bëre të qesh!” por edhe për faktin se argumenti i kryeministrit këtë herë është mungesa e informimit të qytetarëve.

Edhe nëse e marrim të mirqenë që qytetarët na qenkeshin të painformuar mbi ligjin e importit të mbetjeve, i kujt është faji zoti kryeministër? Ç’ka bërë konkretisht kryeministri dhe mjeshtrit e tij të PR për të informuar qytetarët e tij veç atyre orëve në foltoren e Kuvendit ku më shumë se sa ka sqaruar publikun, ka replikuar me gratë demokrate...

Disa nga replikat e Ramës me qytetarët në Facebook:

rama-rama.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.21531987190247
array(1) { ["section"]=> string(118) "rama-ti-informohu-ah-vertet-rrofsh-me-bere-te-qesh-ti-tjetri-lexo-me-shume-pergjigjet-qe-s-duhen-lene-te-shkojne-54770" }