Rama tregon arsyet: Pse e përjashtova deputetin socialist. Kërkonte të drejtën për...

Publikuar tek: politike, më 21:55 13-09-2018 Rama tregon arsyet: Pse e përjashtova deputetin socialist. Kërkonte të drejtën për...

I ftuar në emisionin e parë të “Open” në Top Channel, nga Eni Vasili, kryeministri Rama ka folur edhe për përjashtimin nga partia të deputetit të PS për Kurbinin, Gjetan Gjetanit.

“U përjashtua se bënte shantazh që do iki. Kërkonte të drejtën të kishte shefin e policisë. Që nga koha e Saimir Tahirit nuk i vendosin më deputetët shefat e policisë”, u shpreh Rama, teksa theksoi se prej kohës që ai ka ardhur në pushtet deputetët respektojnë forcat e policisë.

Rama kërkoi përjashtimin e deputetit Gjetan Gjetani në mbledhjen e asamblesë kombëtare të PS, një ditë pasi ai shkruante në rrjetet sociale se policia është e paaftë dhe e korruptuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha i bën Ramës LIVE propozimin e HABITSHËM: T’ia bëjmë vettingun njëri-tjetrit
Deklarata e papritur: Rama paralajmëron NDRYSHIME në QEVERI pas të hënës? »
Article Logic
Execution time: 0.01897120475769
array(1) { ["section"]=> string(87) "rama-tregon-arsyet-pse-e-perjashtova-deputetin-socialist-kerkonte-te-drejten-per-134239" }