Rama tregon çfarë foli me Metën për 90 minuta: Unë nuk do të lejova që në takim të ... (I vendos kusht)

Publikuar tek: politike, më 21:39 08-11-2018 Rama tregon çfarë foli me Metën për 90 minuta: Unë nuk do të lejova që në takim të ... (I vendos kusht)

Edi Rama ka treguar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” se çfarë ka diskutuar “kokë më kokë” me Presidentin Ilir Meta pëër 90 minuta kur ai refuzoi dekretimin e Sandër Lleshit në krye të Punëve të Brendshme.

I pyetur nga analisti Arjan Vasjari nëse në takim ishte folur për pazare, në mënyrë që mazhoranca të votonte Vitore Tushën në krye të Kontrollit të Lartë të Shetit (Propozim i Metës), Rama ka thënë se mes tyre nuk është folur për asgjë tjetër përveç se për Sandër Lleshin.

”Në 90 minuta Presidenti absolutisht nuk ka hapur asnjë temë tjetër. Jo pazar, por asnjë temë tjetër. Dhe unë vetë nuk do të lejoja që për në takim të flitej për dicka tjetër. Presidenti edhe mundet që të mos diskutojë me shumicën kandidaturën për Kontrollin e Lartë të Shtetit. Unë do ti çojë përsëri dekretin (Për Sandër Lleshin) Presidentit dhe do të prsim 7 ditë. Besoj se do të bindet sepse nuk ka një arsye thëmëlore për ta kthyer. Nuk kam arsye për ta besuar se ka një axhendë të fshtë dhe një arsye politike”, ka thënë Kryeministri Edi Rama.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama: Nesër i dërgoj Metës përsëri dekretin për Lleshin, shoqëruar me një letër që…
Rama e pranon: Meta ka të drejtë të REFUZOJË dekretimin vetëm në KËTË rast »
Article Logic
Execution time: 0.02238917350769
array(1) { ["section"]=> string(103) "rama-tregon-cfare-foli-me-meten-per-90-minuta-une-nuk-do-te-lejova-qe-ne-takim-te-i-vendos-kusht-140808" }