Rama: U shua papritur mbretëresha e harqeve lamtumirë Madhëri

Publikuar tek: politike, më 08:01 01-04-2016 Rama: U shua papritur mbretëresha e harqeve lamtumirë Madhëri

Kryeministri Rama komenton lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të arkitektes Zaha Hadid.

“U shua papritur Mbretëresha e Harqeve, ylli i arkitekturës ultramoderne ZAHA HADID, e cila godinat i bëri xhevahire në trupin e qyteteve të botës. Lamtumirë Madhëri”, shkruan shefi i kabinetit qeveritar.

Hadid ishte arkitektja më e madhe e të gjitha kohërave dhe vdiq në moshën 65 vjeçare si pasojë  e një infarkti.

ha.jpg

ha1.jpg

ha2.jpg

ha3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha thekson: Suli dhe Leskaj parakushtet për dialogun me Ramën
Gjermeni: Planet vendore moment i rëndësishëm për zhvillimin në Shqipëri dhe garanci për investitorët »
Article Logic
Execution time: 0.013883829116821
array(1) { ["section"]=> string(66) "rama-u-shua-papritur-mbreteresha-e-harqeve-lamtumire-madheri-36567" }