Rama: Visho Ajazi më kërkoi mbështetje, ja letra që më dërgoi

Publikuar tek: politike, më 00:04 15-11-2017 Rama: Visho Ajazi më kërkoi mbështetje, ja letra që më dërgoi

Kryeministri Edi Rama ka komentuar dorëheqjen e kreut të SHISH, Visho Ajazi si dhe propozimin e tij për Ambasador të Shqipërisë në NATO.

Rama ka deklaruar në emisionin “Studio e Hapur” se disa kohë më parë Ajazi i kishte kërkuar mbështetje për një pozicion të rëndësishëm në NATO, por që nuk u përzgjodh. “Do ishte krenari”, tha kryeministri “Nëse një shqiptar do ishte zgjedhur për atë pozicion të rëndësishëm në Nato".

Lidhur me thashethemet për dorëheqjen e Ajazit për shkak të përplasjeve me Ramën, kryeministri tha se ish kreu i SHISH i dërgoi një letër të dorëheqjes që “është për t’u respektuar”, pasi aty shpjegon qartë pse dëshiron të largohet.

Pjesë nga intervista:

Visho Ajazi ka ardhur te unë dhe më ka kërkuar ta mbështes, për një detyrë në NATO, sepse NATO kishte një pozicion për mbrojtjen kibernetike. Një referencë nga qeveria shqiptare, dhe natyrisht erdhi ndërkohë që koha e tij ishte drejt përfundimit. Dhe ne i dhamë të gjithë mbështetijen. Natyrisht do të ishte krenari që një shqiptar, pavarësisht nga ka ardhur etjera, të merrte këtë pozicion të rëndësishëm në NATO, por nuk u përzgjodh nga konkursi.

Historia e largimit fillon më para, me iniciativën e tij. Unë nuk jam një kryeministër që do të ndjehesha mirë që drejtuesi i SHISH pasi të linte detyrën të dilte pa punë, rrugëve. Visho Ajazi më ka dërguar një letër dorëheqje që unë nuk e kam bërë publike. Një dorëheqje që është vërtet për t’u respektuar, duke e shpjeguar shumë qartë pse ai dëshiron të largohet.

Kam një detyrim si kryetar i kësaj qeverie që shefin e SHISH të mos mbetet një personazh rrugëve.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Denoncimi i frikshëm i deputetit: Prokurorin e Matit desh e vranë të shkretin
Rama i habit të gjithë: Këto janë tre figurat e Partisë Demokratike për të cilët unë kam respekt (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.13210916519165
array(1) { ["section"]=> string(65) "rama-visho-ajazi-me-kerkoi-mbeshtetje-ja-letra-qe-me-dergoi-99591" }