Rama vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe, në fokus investimet në Shqipëri

Publikuar tek: politike, më 19:40 10-04-2015 Rama vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe, në fokus investimet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë të hënën më 13 prill drejt Emirateve të Bashkuara Arabe.

Pritet që Rama gjatë vizitës së tij zyrtare të takohet në Abu Dabi me krerët më të lartë të vendit arab, si dhe me sipërmarrës të këtij vendi ku në fokus mbetet thithja e investimeve nga ky shtet në Shqipëri. Në fillim të këtij viti Shqipëria hoqi vizat për Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Kuvajtin, për të lehtësuar tërheqjen e investitorëve nga këto dy shtete në vendin tonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha: Banka e Shqipërisë u vodh për qëllime elektorale
Zyrtare/ Besnik Dushaj kandidati i PD për Tropojën »
Article Logic
Execution time: 0.018257141113281
array(1) { ["section"]=> string(78) "rama-vizite-ne-emiratet-e-bashkuara-arabe-ne-fokus-investimet-ne-shqiperi-8405" }