Rama voton në Komunën Dajt për delegatët e Kongresit: Unë jam krenar për Partinë Socialiste!

Publikuar tek: politike, më 10:48 27-02-2016 Rama voton në Komunën Dajt për delegatët e Kongresit: Unë jam krenar për Partinë Socialiste!

Edi Rama voton në Komunën Dajt për delegatët e Kongresit të Partisë Socialiste më 19 mars. Kryetari i PS-së dhe njëkohësisht kryeministër ka shprehur sot vlerësimet për partinë që drejton. Rama tha se PS-ja është e vetmja forsë që ka kapacitet moral, intelektual dhe politik.

“Jam krenar për PS-në, e vetmja me kapacitet moral, intelektual e politik’, theksoi Rama.

“Unë jam krenar për PS, ne jemi krenarë.  Ju bëj thirrje t’i bashkohen PS-së si e vetmja mundësi që siguron ecjen e Shqipërisë në drejtimin e duhur dhe që ka kapacitete morale, intelektuale dhe politike për reformat që të tjerët nuk guxuan t’i marrin përsipër jo më t’i zbatojnë. Nëse reformat tona do ishin bërë vite më parë, sot do kishim një Shqipëri tjetër.”, përfundoi Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Socialistët e Tiranës dhe Durrësit votojnë sot delegatët për në Kongres. Flet Ervin Bushati për procesin
Edi Rama e shpreh hapur që është feminist. "Unë nuk pranoj leksion nga burra që abuzojnë me gratë" »
Article Logic
Execution time: 0.020652055740356
array(1) { ["section"]=> string(96) "rama-voton-ne-komunen-dajt-per-delegatet-e-kongresit-une-jam-krenar-per-partine-socialiste-33671" }