'Rama vulosi farsën duke urdhëruar ushtarët e tij në KQZ', Paloka: Mashtrohet se deputeti paska të paktën gjashtë muaj që...

Publikuar tek: aktualitet, më 14:12 20-05-2019 'Rama vulosi farsën duke urdhëruar ushtarët e tij në KQZ', Paloka: Mashtrohet se deputeti paska të paktën gjashtë muaj që...

Ish-deputeti i PD, Edi Paloka thotë se kryeministri Edi Rama 'urdhëroi ushtarët e tij në KQZ që të regjistrojnë, në kundërshtim me ligjin dhe Kushtetutën edhe kandidatët e asaj që krijoi vetë brenda ditës dhe e regjistroi po brenda ditës, si subjekt 'opozitar'.

Sipas Palokës, nga parlamenti ka shkuar në KQZ një shkresë ku vërtetohet se një nga deputetët që hynë nga lista e PD ka 'të paktën 6 muaj si deputet i BD në Parlament'.

'E ashtuquajtura parti nuk ka bërë një muaj që e regjistroi Rama, “deputeti” në fjalë nuk ka bërë as një muaj që ka marrë mandatin, por kjo nuk e ndalon 'Parlamentin rilindas' të mashtroj shkresërisht për një fakt të njohur botërisht.
Nuk mjafton kjo, por përfaqesuesit e Ramës në KQZ, të cilët janë personat përgjegjës që kanë regjistruar atë subjekt dhe i kanë dhënë mandatin e deputetit personit në fjalë më pak se një  muaj me parë, pranojnë si të mirëqenë shkresën e Parlamentit ku mashtrohet se deputeti paska të paktën gjashtë muaj që përfaqëson subjektin në fjalë', shkruan mes të tjerash Paloka.

Postimi i plotë:

KQZ-Tentativa per ta fshehur , qe e ben me evidente farsen e zgjedhjeve!
Pasi e regjistroi ne gjykate si parti politike me firma te fallsifikuara , pasi e regjistroi dhe si subjekt zgjedhor ne KQZ me votat e “rilindasve” ne kundershtim me ligjin, sot Rama vulosi farsen duke urdheruar ushtaret e tij ne KQZ qe te regjistrojne , ne kundershtim me ligjin dhe Kushtetuten edhe kandidatet e asaj qe krijoi vete brenda dites dhe e regjistroi po brenda dites , si subjekt “opozitar”.
Shfaqja ne KQZ ishte e neveritshme dhe do te ishte qesharake nese nuk do ishte dramatike.
Nga Parlamenti me qesharak ne kohe dhe ne hapsire, Parlamenti “rilindas” , shkon ne KQZ nje shkrese ku “vertetohet” se nje nga deputetet surrogato, (nga keta qe hyne nga lista e PD por nuk perfaqsojne askend) sipas Kodit Zgjedhor ka “te pakten 6 muaj si deputet i BD ne Parlament”.
E ashtuquajtura parti nuk ka bere nje muaj qe e regjistroi Rama, “deputeti” ne fjale nuk ka bere as nje muaj qe ka marre mandatin, por kjo nuk e ndalon “Parlamentin rilindas” te mashtroj shkreserisht per nje fakt te njohur boterisht.
Nuk mjafton kjo, por perfaqesuesit e Rames ne KQZ, te cilet jane personat pergjegjes qe kane regjistruar ate subjekt dhe i kane dhene mandatin e deputetit personit ne fjale me pak se nje muaj me pare, pranojne si te mireqene shkresen e Parlamentit ku mashtrohet se deputeti paska te pakten gjashte muaj qe perfaqeson subjektin ne fjale.
E gjithe kjo ndodh perpara kamerave dhe farsa shkon perpara si normalitet.
Gatuesi i gjithe kesaj nuk kupton( ose ben sikur...) se duke u perpjekur ti jap legjitimitet farses se zgjedhjeve duke i shtuar nje farse tjeter, kete te sajeses se “opozites”, vetem sa e ben me evidente.
Kampioni i perdhunimimit te zgjedhjeve nuk mund te kete sjellje tjeter. Per keto arsye dhe opozita eshte ne rruge e kerkon largimin e tij si kusht paresor per zgjedhje te lira e te ndershme.
Sidoqofte, nje gje ka rendesi dhe eshte e qarte: me apo pa opoziten fallco, zgjedhje dhe votime farse me 30 qershor , nuk do te kete sepse kete e ka vendosur opozita e vertete e cila sot perfaqson shumicen absolute te shqiptareve.


 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.45231986045837
array(1) { ["section"]=> string(124) "rama-vulosi-farsen-duke-urdheruar-ushtaret-e-tij-ne-kqz-paloka-mashtrohet-se-deputeti-paska-te-pakten-gjashte-muaj-qe-164990" }