‘Ramagjyshi’ i Vitit të Ri tërheq vëmendjen e mediave greke: Sikur të ishte Tsipras kështu...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:32 07-01-2018 ‘Ramagjyshi’ i Vitit të Ri tërheq vëmendjen e mediave greke: Sikur të ishte Tsipras kështu...

Gjesti i kryeministrit Edi Rama në ditët e para të vitit 2018, ku u maskua si babagjysh i vitit të ri dhe ndihmoi dy personazhe në emisionin “E Diela Shqiptare”, ka tërhequr vëmendjen e mediave greke.

Gazetat elektronike greke e kanë pasqyruar gjerësisht këtë lajm teksa shpjegojnë si Rama i ka ardhur në ndihmë djalit të vogël me probleme fizike dhe një vazje të komunitetit rom, të cilën e bëri këshilltare të ministrit të Mirëqënies Sociale.

“Nuk e dimë se çfarë mund të ndodhte sikur të ishte Aleksi Tsipras i veshur si Santa Claus, por Edi Rama e ka bërë një gjë të tillë”, shkruajnë portalet greke.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085439682006836
array(1) { ["section"]=> string(94) "ramagjyshi-i-vitit-te-ri-terheq-vemendjen-e-mediave-greke-sikur-te-ishte-tsipras-keshtu-105773" }