Ramës i dridhet zëri dhe mbulohet nga emocionet kur quan Bashën një ‘mik’: S’di kë të qajë më parë, vëllain apo motrën

Publikuar tek: politike, më 10:12 13-10-2017 Ramës i dridhet zëri dhe mbulohet nga emocionet kur quan Bashën një ‘mik’: S’di kë të qajë më parë, vëllain apo motrën

Ligjërata e kryeministrit Edi Rama në seancën plenare u bëri përshtypje të gjithëve kur fliste për marrëveshjen e 18 majit me kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Me zërin që i dridhej ai ka lëshuar kritika të ashpra në drejtim të Partisë Demorkatike, sipas të cilët është katandisur në një “gjysëmgjel” për të ardhur keq pas zgjedhjeve të 25 qershorit, për shkak të rezultatit të dobët dhe humbjes së thellë.

“Edhe miku im Basha pasi bëri akt lidershpi marrëveshjen e 18 maji e mohoi se u tremb nga kryengritja në pallat, nga oficerët e shqupit që humbën karriget e tyre dhe nuk diti që të kthehet aty ku ndihet më rehat e cadra e dasmës. E ripohoi më pas politikën qorre e shurdhe që për 4 vite ju katadis në një gjysmagjel, nga një gjel i largur, sot gjysmagjel, edhe i lagur edhe për të ardhur keq. Shto këtu miqtë e LSI që shprehjen “me dashuri dhe qetësi” e ka zëvendësuar me vajmadet…”, u shpreh Rama.

Deputetë në sallë kanë ndërhyrë në këtë moment kur Ramës i dridhej zëri teksa fliste për Bashën, të cilin e quajti një mik. 

“Kam shumë emocion se kë të qaj më parë vëllain apo motren që kanë një hall dhe që halli i ka bërë bashkë në një kazan si ky. Emocionet e mia janë të kota, problemi është halli i atyre që ju votuan. Në vend të opozitës sot ka dy shartore. Shaj e shpif, ca dini të bëni tjetër ju?”, tha kryeministri. 

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Krimi në kokë, në qafë, në bark, s’po vazhdoj më poshtë...” Rama s’le gjë pa thënë nga foltorja: S’jam përdorues droge (E PLOTË)
Gjesti i çuditshëm i Ramës... E përsëriti gjatë gjithë kohës nga foltorja e Kuvendit »
Article Logic
Execution time: 0.01716685295105
array(1) { ["section"]=> string(120) "rames-i-dridhet-zeri-dhe-mbulohet-nga-emocionet-kur-quan-bashen-nje-mik-s-di-ke-te-qaje-me-pare-vellain-apo-motren-95731" }