Ramush Haradinajt i refuzohet viza për në Amerikë

Publikuar tek: rajon, më 11:25 09-01-2018 Ramush Haradinajt i refuzohet viza për në Amerikë

Ambasada amerikane i refuzon vizën për në Amerikë Ramush Haradinajt dhe bashkëshortes së tij.

Lajmi është konfirmuar zyrtarisht edhe pse arsyet e këtij vendimi ende nuk bëhen të qarta. Mediat në Kosovë kanë raportuar se vitin e kaluar në këtë periudhë bashkëshortes së Haradinajt i është dhënë viza edhe pse Haradinaj ndodhej në Francë, pas një fletëarresti të lëshuar nga Serbia.

Komandanti i Gardës Nacionale në Lowa, Timothy E.Orr do të organizonte një ngjarje ku pritej të merrte pjesë dhe Hamush Haradinaj.

Në vend të Haradinajt mësohet se do të marrë pjesë zëvëndëskryeministri Behgjet Pacolli.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kosovë, kryeministrit Haradinaj i refuzohet përfundimisht viza për në SHBA
Super-operacion në Itali, arrestohen 169 sipermarrës dhe presidenti i Crotone-s »
Article Logic
Execution time: 0.017477989196777
array(1) { ["section"]=> string(56) "ramush-haradinajt-i-refuzohet-viza-per-ne-amerike-105929" }