Raporti i Arta Markut, opozita rikthehet në sallë, Paloka e sulmon hapur: Zonja s’ ka asnjë lidhje me kushtetutën

Publikuar tek: politike, më 12:50 11-07-2018 Raporti i Arta Markut, opozita rikthehet në sallë, Paloka e sulmon hapur: Zonja s’ ka asnjë lidhje me kushtetutën

Ditën e sotme në Komisionin e Ligjeve është e pranishme kryeprokuroroja Arta Marku e cila pritet të prezantojë raportin vjetor të prokurorisë së përgjithshme.

Ndërkohë paraditen e sotme opozita ka kërkuar zyrtarisht shtyrjen e mbledhjes.

Nëpërmjet një letre drejtuar Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Kryetarët e grupeve të PD dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili shprehin kundërshtimin e opozitës për zhvillimin e mbledhjes në shkelje flagrante të Rregullores së Kuvendit.

Pasi kjo kërkesë nuk u morr parasysh, opozita vendosi të jetë e pranishme ne Komisionin e Ligjeve.

Ndërkohë depueti i PD, Edi Paloka nuk ka nguruar ta sulmojë Markun duke u shprehur se ajo nuk ka asnjë lidhej me kushtetutën.

Paloka-Manjës: Në cfarë tagri e keni thirru këtu? Zonja s’ ka asnjë lidhje me kushtetutën.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas ‘furtunës’, Ben BLUSHI drekon me Blendi FEVZIUN (FOTO)
Audiopërgjimi i Agron Xhafajt, opozita tek Krimet e Rënda kallëzon penalisht Ramën »
Article Logic
Execution time: 0.023257970809937
array(1) { ["section"]=> string(116) "raporti-i-arta-markut-opozita-rikthehet-ne-salle-paloka-e-sulmon-hapur-zonja-s-ka-asnje-lidhje-me-kushtetuten-127539" }