Raporti i PD për Tahirin: Masakrohet gjuha shqipe, në 5 rreshta 6 gabime (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:12 24-10-2017 Raporti i PD për Tahirin: Masakrohet gjuha shqipe, në 5 rreshta 6 gabime (Foto)

uk ka asgjë më të shëmtuar sesa një dokument të shkruar keq. Dhe dokumenti që do të depozitohet në Kuvendin e Shqipërisë dhe mban firmën e pesë deputetëve të opozitës së Komisionit të Mandateve është shkruar shumë keq nga ana gramatikore.

Mungesë totale përgjegjësie e atyre që kanë përpiluar dokumentin e rëndësishëm me të cilin duan të arrestojnë Saimir Tahirin, e mbi të gjitha, duke bërë gabime gramatikore, që nuk u falen as nxënësve të klasës së pare, raporton newsbomb.al.

Patjetër kjo tregon se dokumenti është bërë në nxitim e sipër, por gjithashtu do të thotë se sa shpejt dhe pa menduar e korrigjuar veprojnë deputetët e PD.

Fjalë si “Mbikqyrje”, “Shqipëri”, “Eshtë”, “Kryeministrit”, “Siguruara”, etj, janë shkruar si mos më keq. Për të mos folur fare për shkronjën e bukur të alfabetit “ë”, që nuk ekziston në faqen përfundimtare të konkluzioneve.

22773442_10156611667908765_1333505571_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019377946853638
array(1) { ["section"]=> string(81) "raporti-i-pd-per-tahirin-masakrohet-gjuha-shqipe-ne-5-rreshta-6-gabime-foto-97037" }