Reagon Grida Duma, paralajmërimi: Do shkojnë në rrënim...

Publikuar tek: politike, më 21:56 14-02-2018 Reagon Grida Duma, paralajmërimi: Do shkojnë në rrënim...

Zëdhënësja e grupit të Partisë Demokratike, Grida Duma ka reaguar lidhur me ligjin për arsimin e lartë, Duma ka deklaruar se Universitetet publike po shkojnë në rrënimit, për shkak të mungesës së financimeve.

“Universiteteve publike po u ikën mundësia për tu financuar dhe ato do të shkojnë në rrënim. Ligji i arsimit të lartë është miratuar me shumë kundërshtime, dhe frika që kanë pedagogët është se ajo i çon jo drejt një formule me mbështetjen kërkimin shkencor, por drejtojë formule që kërkon aftësi menaxheriale të cilët universitetet publike nuk e kanë të mundur”, u shpreh Duma në emisionin “Arena" nga Dritan Hila në Ora News.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marrëveshja me Greqinë: Pas Nishanit, Meta pret në zyrë Bamir Topin
Teatër brenda kullës? Kumbaro: Godinë e veçantë me teatër. Vasili: Kulla do bëhet te parkingu »
Article Logic
Execution time: 0.016768932342529
array(1) { ["section"]=> string(59) "reagon-grida-duma-paralajmerimi-do-shkojne-ne-rrenim-110276" }