Reali i Madridit i bashkohet Juventusit në finalen e Ligës së Kampionëve

Publikuar tek: sport, më 21:46 10-05-2017 Reali i Madridit i bashkohet Juventusit në finalen e Ligës së Kampionëve

Ka përfunduar takimi i dytë gjysmëfinal mes Atletico Madrid dhe Real Madrid. Atletico ka fituar me rezultatin 2-1 mbrëmjen e sotme me një rezultat i fiksuar që në pjesën e parë të takimit. Por në total ndeshja ka përfunduar 2-4 për Realin e Madridit të cilët shkojnë drejt finales në Cardiff ku i pret Juventus.

Griezman dhe Koke shënuan sot për Atleticon ndërsa Isco shënoi për Realin.

Një mbrëmje plot me emocione dhe në 3 qershor do të rikthehet sërisht Champions League për t'u luajtur dhe finalja e madhe.

Ndiqni golat në videot e mësposhtme:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Futbollisti shqiptar bëhet baba, bashkëshortja rrëfen golin më të bukur të tij
Ylli i futbollit botëror cakton datën e martesës, një javë pas ditëlindjes »
Article Logic
Execution time: 0.017338991165161
array(1) { ["section"]=> string(78) "reali-i-madridit-i-bashkohet-juventusit-ne-finalen-e-liges-se-kampioneve-78197" }