Redi Jupi, trajneri i ri i shpresave

Publikuar tek: slide-lart, më 19:44 11-08-2015 Redi Jupi, trajneri i ri i shpresave

Ish-futbollisti i njohur Redi Jupi, që prej disa kohësh punon në Federatën Shqiptare të Futbollit, do të bëhet trajneri i ri i kombëtares U21.

Jupi do të zëvendësojë Skënder Gegën i cili po drejton në Katar. Redi Jupi ka luajtur për më shumë se 10 vite si mesfushor i kombëtares shqiptare. Ai është aktivizuar edhe me Partizanin e Tiranën, si dhe ka qenë pjesë edhe e ekipeve të kampionatit kroat, slloven dhe turk.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019224166870117
array(1) { ["section"]=> string(41) "redi-jupi-trajneri-i-ri-i-shpresave-18203" }