Referendumi: Do qëndrojë Britania e Madhe në BE? Ja rezultatet

Publikuar tek: ekonomi, më 15:42 23-06-2016 Referendumi: Do qëndrojë Britania e Madhe në BE? Ja rezultatet

Sipas sondazheve të kryera në Britaninë e Madhe, 52%  e britanikëve janë pro qëndimit  në BE,  ndërsa 48% e tyre rezultuan të ishin kundra.

Sipas Komisionit Zgjedhor në referendum kanë të drejtën e votës 46,499,537  persona .

Qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në orën 22:00.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023375034332275
array(1) { ["section"]=> string(66) "referendumi-do-qendroje-britania-e-madhe-ne-be-ja-rezultatet-44375" }