Reforma u miratua por ka një gjë për të cilën deputetët do zihen sërish

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:56 22-07-2016 Reforma u miratua por ka një gjë për të cilën deputetët do zihen sërish

Debate, përplasje, shantazhe, prishje marrëveshjeje, orë e orë të tërash takime dhe më në fund Reforma në Drejtësi i mori 140 vota pro.

Por deputetët do ta kenë një motiv për “t’u ngrënë” me njëri-tjetrin edhe për këtë.

Reforma u miratua më 21 korrik apo më 22 korrik?! Kjo është edhe pyetja me të cilën po ironizohet në rrjetet sociale.

I pari që nisi “lojën” ishte gazetari Lutfi Dervishi që shkroi: “Dhe do të vijë një ditë që do të grinden keq për datën! U miratua më 21 apo më 22 korrik?”

Për ata që janë kuriozë... zyrtarisht reforma kaloi më datë 22 korrik pasi votimi u zhvillua vetëm pas mesnate.

lut.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030851125717163
array(1) { ["section"]=> string(77) "reforma-u-miratua-por-ka-nje-gje-per-te-cilen-deputetet-do-zihen-serish-47387" }