Reforma zgjedhore, Afrim Krasniqi: Nuk e besoj, mungon shpirti i reformës...

Publikuar tek: aktualitet, më 20:53 20-04-2018 Reforma zgjedhore, Afrim Krasniqi: Nuk e besoj, mungon shpirti i reformës...

Drejtori i Instituti të Studimeve Politike Afrim Krasniqi, i ftuar mbrëmjen e sotme në Ora News, ka pasur një qasje skeptike në lidhje me atë çfarë pritet që të ndodhi përsa i përketë reformës zgjedhore. Duke e cilësuar OSBE-në tepër të dobët referuar forcës mbi politikanët.

Sipas Krasniqit reforma nuk mund të ndodh kaq shpejt, ashtu siç presin dhe ndërkombëtarët, për shkak të vetë faktit sepse mungon vullneti politik brenda partive në vend.

“OSBE-ja e sotme është me dobët, nuk ka të njëjtën forcë mbi politikanët. Nuk besoj të bëhet ka shpejt reforma, sic presin dhe ndërkombëtarët. Mungon shpirti i reformës, pra mungon vullneti politik brenda partive. Nëse do të duam zgjedhje reale, reforma të filloj tek partitë politike pasi janë abuzuesit më të mëdhenj, referuar pushtetit që kanë në duar, pra vazhdojnë të zhvillohen politika klienteliste”, është shprehur Krasiniqi.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqipëria mori rekomandimin për hapjen e negociatave, ja çfarë shkruajnë mediat hollandeze: Janë LIDER
Papa Françesku nderon PROFETIN që mbrojti shqiptarët dhe tha: Ishin si të dënuar nga rrathët e ferrit »
Article Logic
Execution time: 0.025959014892578
array(1) { ["section"]=> string(77) "reforma-zgjedhore-afrim-krasniqi-nuk-e-besoj-mungon-shpirti-i-reformes-117669" }