Refugjati afgan i përdhunoi dhe vrau vajzën, shpërthen politikani ndaj Merkel: Gjaku i saj në duart e tua (Foto)

Publikuar tek: bota, më 00:34 09-12-2016 Refugjati afgan i përdhunoi dhe vrau vajzën, shpërthen politikani ndaj Merkel: Gjaku i saj në duart e tua (Foto)

Vajza adoleshente e një politikani të rëndësishëm europian u përdhunua dhe u vra në mënyrë barbare nga një emigrant nga Afganistani. Një tragjedi që tronditi jo vetëm Gjermaninë por mbarë kontinentin europian.

Nicolaus Fest politikani i AfD-së gjemrane dhe ish-kryeredaktor i Bild, ka fajësuar kancelaren gjermane Angela Merkel gjatë një fjalimi plot mllef, raporton Newsbomb.al.

asdqw3raqfasdfgggshot_1.jpg

Maria Ladenburger, përdhunuar dhe vrarë nga refugjati afgan teksa po kthehej në shtëpinë e saj

“Pa hapjen ilegale të kufijve të Gjermanisë, krimineli nuk do të ishte këtu sot, dhe pa politikat e paligjshme, Maria do ishte ende gjallë”, është shprehur Fest duke shtuar se "Merkel është përgatitësja e krimit dhe gjaku i vajzës është në duart e kancelares".

Adoleshentja u përdhunua dhe u vra në një krim makabër që ka shokuar mbarë opinionin, nga një azilant nga Afhanistani i identifikuar si Hussein K. 17 vjeç.

Foto e autorit:

asd3qetdawgsdgsdfgssdft_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021347999572754
array(1) { ["section"]=> string(114) "refugjati-afgan-i-perdhunoi-dhe-vrau-vajzen-shperthen-politikani-ndaj-merkel-gjaku-i-saj-ne-duart-e-tua-foto-62071" }