Refuzimi i Metës për ministrin e jashtëm, rrjeti shpërthen në meme: Autoshkolla Rama-Cakaj

Publikuar tek: politike, më 18:43 12-01-2019 Refuzimi i Metës për ministrin e jashtëm, rrjeti shpërthen në meme: Autoshkolla Rama-Cakaj

Këtë të shtunë presidenti Ilir Meta në një reagim të radhës ndaj kryeministrit Rama, dhe se ai nuk mund ta kthente Ministrinë e Punëve të Jashme në autoshkollë, me ministra të rinj si në pjekurinë e tyre politike, sic është i Genti Cakaj nga Kosova i propozuar për ministër të Jashtëm.

Meta nuk e ka dekretuar kandidaturën e tij, teksa sot shkruante në Facebook:

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë nuk mund të kthehet në autoshkoll,  ku ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë e të gjithë Ballkanit Perëndimor.

Rrjeti ka shpërthyer në meme për këtë situatë, ku bie në sy se ka edhe nga memet iroike për vetë moshën e ministrit të propozuar 28-vjeçar.

Më poshtë keni disa prej fotove:

1.jpg

2.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025383949279785
array(1) { ["section"]=> string(71) "refuzimi-i-metes-rrjeti-shperthen-ne-meme-autoshkolla-rama-cakaj-148525" }