Replika e ashpër e Metës, Rama: Presidenti po i hap gropën vetes, është totalisht jashtë kontrollit

Publikuar tek: politike, më 21:16 11-01-2019 Replika e ashpër e Metës, Rama: Presidenti po i hap gropën vetes, është totalisht jashtë kontrollit

Kryeministri Edi Rama thotë se presidenti Ilir Meta nuk duhet marrë seriozisht pasi “është totalisht jashtë kontrollit”.

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, duke komentuar përgjigjen e Metës ku thotë se presidenti është i pashantazhueshëm, Rama u shpreh se presidenti “po i hap gropën vetes në kuptimin jo dhe aq figurativ politik”.

Pjesë nga dekarata e Ramës:

Së pari njëherë unë e reagova pas kësaj, dhe i kërkoj publikur që të mos e marrë seriozisht, sepse faqen e presidentit ose e përdor doktoresha me dy “rr”, dhe ose i ka marrë passwordin dhe ka shkruar për të, ose pastaj Iliri është në atë gjendje që i bën thirrje popullit të marrë armët, sepse i hap gropën vetes në kuptimin jo dhe aq figurativ politik, ndaj nuk duhet marrë seriozisht se është totalisht jashtë kontrollit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndryshimi i emrit në Maqedonia e Veriut, Berisha: Historike, rezultat i dialogut mes partive shqiptare dhe Zaev
Mbyllja e llotove, Rama i vendosur: Ka mbetur ndonjë tek-tuk, por do të identifikohen dhe arrestohen »
Article Logic
Execution time: 0.004349946975708
array(1) { ["section"]=> string(103) "replika-e-ashper-e-metes-rama-presidenti-po-i-hap-gropen-vetes-eshte-totalisht-jashte-kontrollit-148423" }