Restorantet “single” që po vjedhin klientët

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:20 22-03-2015 Restorantet “single” që po vjedhin klientët

Formati “single” tashmë është mishëruar edhe në restoranin në të cilin shërbehet vetëm për njerëzit beqarë. Restoranti është hapur në Amsterdam dhe quhet Eenmaal. Fjalët kyçe të restorantit janë “single” dhe “një ushqim”.

Ai është dizenjuar me tavolina të vogla që respektojnë në mënyrë rigoroze hapësirën për vetëm një person. Ideja është pëlqyer shumë dhe pritet që të huazohet shpejt edhe në vendet e tjera.

Më parë ky lloj shërbimi është ofruar në Londër, i cili po mendohet që të bëhet i përhershëm. Objektivi i ardhshëm është Neë Yorku dhe qytete qendrore të tjera në Europe. Idesë i kanë dhënë jetë me mobilimin dy agjenci holandeze dizenjimi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.27776098251343
array(1) { ["section"]=> string(46) "restorantet-single-qe-po-vjedhin-klientet-6635" }