Revoltohet deputeti socialist, do të nisë punë por sot është pushim: Kulmi!

Publikuar tek: politike, më 16:55 04-01-2016 Revoltohet deputeti socialist, do të nisë punë por sot është pushim: Kulmi! Erion Braçe, deputet i PS

Të tjerë janë duke e shijuar me miqtë, familjarët apo të afërmit e tyre këtë ditë pushimi por deputeti socialist Erion Braçe po pret që të nisë punën dhe fakti që sot ( hënë) është pushim, i duket “kulmi”.

“Në pritje të nisë puna; Sepse ky vend e nis punën ditën e dytë të javës, të martë, meqë e hëna bëhet pushim sepse data 2 janar-ditë pushimi, rastisi të bjerë të shtunën e pushimit!! Kulmi!” shkruan Braçe duke shprehur hapur mosdakortësinë e tij lidhur me zëvendësimin e datave të pushimit kur këto të fundit përkojnë me të shtunën apo të dielën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata e PD, reagon Bashkia: Basha që drejtonte qytetin nga Holanda nuk pati guximin të marrë këto masa
Mblidhet tryeza e ekspertëve për reformën në drejtësi, diskutohet drafti i Venecias »
Article Logic
Execution time: 0.018203973770142
array(1) { ["section"]=> string(78) "revoltohet-deputeti-socialist-do-te-nise-pune-por-sot-eshte-pushim-kulmi-29137" }