Revoltohet Gjoni: QORRE! Kjo monstër e fandaksur nuk duhet lejuar të hyjë më në Republikën e Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:38 09-11-2018 Revoltohet Gjoni: QORRE! Kjo monstër e fandaksur nuk duhet lejuar të hyjë më në Republikën e Shqipërisë Eurodeputetja e Qipros, Eleni Thocarus

Anëtari i kryesisë së LSI, ish kandidat për deputet, Ralf Gjoni, thotë se eurodeputetja e Qipros, Eleni Thocarus e cila mori pjesë ditën e djeshme në varrimin e Kaçifas në Bularat, nuk duhet lejuar të hyjë më në Shqipëri.

 

Sipas Gjonit, Ministria e Jashtme ka detyrim të kërkojë sqarime e të dërgojë notë proteste pranë autoriteteve qipriote dhe pranë Presidentit të Parlamentit Evropian

“Që Parlamenti Evropian ka një qerre me idiotë ekstremistë, ky nuk është më sekret, por që një Eurodeputete ekstremiste si kjo fytyra këtu të vijë e të pështyjë mbi Shqipërinë brenda territorit shqiptar, kjo është e patolerueshme. Ministria e Jashtme ka detyrim të kërkojë sqarime e të dërgojë notë proteste pranë autoriteteve qipriote dhe pranë Presidentit të Parlamentit Evropian. Kjo monstër e fandaksur fashiste nuk duhet lejuar të hyjë më në Republikën e Shqipërisë”, shkruan Gjoni.

Kujtojmë se Eurodeputetja qipriote ka qenë edhe pak ditë më parë në familjan Kaçifas, ku deklaroi se vrasjen e 35-vjeçarit do të dërgonte në Parlamentin Europian. Sipas saj, Kostandino Kaçifas mund të arrestohej, por jo të vritej.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I vuri zjarrin një makine, policia shpall në kërkim autorin (EMRI)
Mosdekretimi i Lleshit, reagon për herë të parë Meta: Amatorët të lexojnë Kushtetutën »
Article Logic
Execution time: 0.015208005905151
array(1) { ["section"]=> string(108) "revoltohet-gjoni-qorre-kjo-monster-e-fandaksur-nuk-duhet-lejuar-te-hyje-me-ne-republiken-e-shqiperise-140850" }