Revoltohet keq pedagogu: “Nuk mund të hesht më… Këto përbërës po na vrasin”

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:11 27-08-2016 Revoltohet keq pedagogu: “Nuk mund të hesht më… Këto përbërës po na vrasin”

“Nuk mund të hesht më… Këto përbërës po na vrasin”shkruan pedagogu, Përparim Kabo teksa tregon me fakte gotat e mbushura të ujit në shtëpinë e tij.

Kabo gjithashtu tregon edhe rezultatin e analizave të ujit i cili ka rezultuar me metale, përbërës të cilët janë vrasës."Nuk mund të heshtet…uji është jeta, edhe trupi njeriut në pjesën më të madhe është ujë, dhe fëmija nuk rritet nëse nuk pi ujë.

Deri tani kemi dëgjuar se kur do të vij uji në rubinet një histori sa poshtëruese aq edhe torturuese. Pa ujë nuk ka higjienë, nuk ka pastërti dhe nuk ka shëndet publik. Flitet për prijoritetet dhe shohim sheshe dhe udhëkëmbësore me gurë të bardhë dhe zbukurime urbane në qendra qytetesh.

Pa i fyer këto punë, them po uji, uji kur do të jetë me njeriun dhe për njeriun?! Sot dua të ngre një shqetësim tjetër. Pas një telefonate rekomanduar nga zonja Tinka Kurti në orën e caktuar mbriti në shtëpinë time një djalë me një paisje për të matur cilësinë e ujit.

Flitet për një studim që bëhet nga një kompani e huaj,…mbase! Pas analizave uji në rubinet rezultoi me metale, dhe pas analizave dhe zbërthimit krijoi të gjitha ngjyrat e frikëshme që tregon se kishte të gjitha ata përbërës që na vrasin çdo ditë. Ndaj nuk mund të heshtim. Lypset një oponencë civile.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029772996902466
array(1) { ["section"]=> string(77) "revoltohet-keq-pedagogu-nuk-mund-te-hesht-me-keto-perberes-po-na-vrasin-50992" }