Rezultatet e mbrëmjes së sotme, vetëm një skuadër siguron matematikisht kalimin në 1/16-at e Champions League

Publikuar tek: sport, më 23:37 02-11-2016 Rezultatet e mbrëmjes së sotme, vetëm një skuadër siguron matematikisht kalimin në 1/16-at e Champions League

Mbrëmja e sotme ka dhuruar rezultate të pritshëm dhe të pamenduar, megjithatë, futbolli ndaj është i bukur, sepse prodhon atë që shumë nuk e mendojnë. Por, pas përfundimit të tetë takimeve, e vetmja skuadër është Borussia Dortmund që kalon më tej në Champions League.

Gjermanët fituan minimalisht ndaj Sporting Lisbonës, me golin e shënuar nga Ramos, ndërsa barazimi i Real Madrid me Legian e Varshavës bëri që Dortmund të forcojë pozitën me 10 pikë në krye të tabelës duke siguruar matematikisht kalimin në fazën e 1/16-ave.

Sondazh per Personazhin e Vitit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbyllen ndeshjen e Champions League, zhgënjejnë dy skuadra të mëdha
Zbardhet vendimi, FIFA dënon ashpër FSHF-në, tifozët kuqezi dëmtojnë Kombëtaren »
Article Logic
Execution time: 0.023347854614258
array(1) { ["section"]=> string(114) "rezultatet-e-mbremjes-se-sotme-vetem-nje-skuader-siguron-matematikisht-kalimin-ne-1-16-at-e-champions-league-58245" }