Rezultati përfundimtar në Tiranë, ja sa vota mori çdo kandidat

Publikuar tek: politike, më 21:33 23-06-2015 Rezultati përfundimtar në Tiranë, ja sa vota mori çdo kandidat

Është mbyllur zyrtarisht procesi i numërimit të votave në kryeqytet. Kryetari i bashkisë për 4 vitet e ardhshme do të jetë Erion Veliaj, i cili fitoi me një diferencë prej 43810 votash kundrejt kandidatit të djathtë Halim Kosova.

Erion Veliaj (ASHE) - 160029 vota

Halim Kosova (APPD) - 116219 vota

Gjergj Bojaxhi - 16003 vota

Sazan Guri - 3023 vota

Arben Tafaj - 1936 vota

Dhimitër Muslia - 900 vota

Në Tiranë si dhe në qytetet e tjera të Shqipërisë vijon ende procesi i numërimit të votave për partitë politike, çka do të përcaktojë edhe numrin e këshilltarëve në bashki nga secila parti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ilir Kulla- Bashës: Prano humbjen dhe uroje kundërshtarin, nuk je as i pari as i fundit
Basha replikon me Ramën: E rifute Shqipërinë në hartën e vendeve me zgjedhje problematike »
Article Logic
Execution time: 0.031710863113403
array(1) { ["section"]=> string(67) "rezultati-perfundimtar-ne-tirane-ja-sa-vota-mori-cdo-kandidat-14483" }