Rezultati surprizë i sondazhit: Gjermanët i tremben Rusisë më shumë se SHBA-së

Publikuar tek: ekonomi, më 16:31 07-01-2019 Rezultati surprizë i sondazhit: Gjermanët i tremben Rusisë më shumë se SHBA-së

Sondazhi i realizuar nga Foras  në lidhje me listën e vendeve që gjermanët kanë më shumë frikë, ka zbuluar ditën e sotme rezultatet.

E çuditshme në këtë rezultat është se 55% e gjermanëve besojnë se SHBA është pothuajse një kërcënim i barabartë për vendin e tyre si Rusia, e cila shënoi 56 % në studimin e fundit nga sondazhi i Foras.

Gjermanët si duket kanë ndryshuar përceptim për Korenë e Veriut, të cilën nuk e shohin më si rrezik.

Ajo pasohet nga Turqia (24 përqind) dhe Arabia Saudite (23 përqind). Kina konsiderohet një kërcënim për vetëm 16 përqind të të anketuarve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070259571075439
array(1) { ["section"]=> string(84) "rezultati-surprize-i-sondazhit-gjermanet-i-tremben-rusise-me-shume-se-shba-se-147821" }