Ricardo Cocciante surpriza e festivalit të RTSH në natën e parë

Publikuar tek: barometri, më 08:23 14-12-2017 Ricardo Cocciante surpriza e festivalit të RTSH në natën e parë

Festivali e 56-të në RTSH është paralajëmruar nga organizatorët si një nga më të mirët të kohëve të fundit.

Kur jemi 9 ditë para fillimit të festivalit ka filluar shpërndarja e biletave dhe organizatorët paralajmërojnë që të nxitohet se ato janë drejt fundit.

Ndërkohë që provat kanë vazhduar me ritme të kënaqëshme është zbuluar dhe një nga surprizat e këtij festivali.

Mësohet se nën drejtimin e Adi Krastes natën e parë spektakli do të ketë dhe pjesëmarrjen e këngëtarit të famshëm italian Ricardo Cocciante.

Besohet se shoqëruesja e Ricardo Cocciante do të jetë këngëtarja e njohur shqiptare Elhaida Dani. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01828408241272
array(1) { ["section"]=> string(70) "ricardo-cocciante-surpriza-e-festivalit-te-rtsh-ne-naten-e-pare-103014" }