Rikonfirmohet Qazim Sejdini në Bashkinë e Elbasanit

Publikuar tek: politike, më 18:45 22-06-2015 Rikonfirmohet Qazim Sejdini në Bashkinë e Elbasanit Grafiku për Elbasanin

Qazim Sejdini është rikonfirmuar në Bashkinë e Elbasanit duke fituar kështu mandatin e tij të tretë.

Përfundimi i procesit të numërimit të votave i dha kandidatit  të ASHE fitoren në Elbasan. Sejdini ka fituar bindshëm kundrejt kandidatit të djathtë Ardian Turku duke u shkëputur me një diferencë prej  14 300 votash.

Kështu Sejdini grumbulloi  41653 vota dhe kandidati i djathtë Turku 27371. Elbasani është një nga bashkitë kryesore të vendit që i bashkohet fitores të së majtës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fran Frrokaj i APPD shkëputet me mbi 3 mijë vota në Lezhë
Subashi: Situata kërkon një analizë të votës brenda koalicionit tonë »
Article Logic
Execution time: 0.02406907081604
array(1) { ["section"]=> string(57) "rikonfirmohet-qazim-sejdini-ne-bashkine-e-elbasanit-14365" }