Rikthehen në Kuvend, kush janë 4 'çlirimtarët' që do shkëpusin lidhjet e krimit me politikën

Publikuar tek: barometri, më 08:14 11-09-2018 Rikthehen në Kuvend, kush janë 4 'çlirimtarët' që do shkëpusin lidhjet e krimit me politikën

Opozita i dha fund bojkotit, pasi do rikthehet në Kuvend ditën e nesërme, për herë të parë në këtë sesion të ri.

 

Burime pranë PD-së bëjnë me dije se 4 grupet e punës së Partisë do të jenë ditën e nesërme në Kuvend.

Ndërkohë bëhet e ditur se se kush janë dhe 4 kordinatorët që do të mbikëqyrin grupet e punës, për çlirimin e vetting-ut të politikanëve.

Koordinatorët e 4 grupeve të punës së opozitës janë:

1 – Ervin Salianji, kordinator për “Dekriminalizimin e plotë përmes vettingut të politikanëve të lidhur me krimin.”

2 – Enkelejd Alibeaj, kordinator për “Çlirimin e drejtësisë nga kapja politike në funksion të bashkëqeverisjes së Edi Ramës me krimin”

3 – Luan Rama, kordinator për “Zgjedhjet e lira, të ndershme e demokratike, ku qytetarët të jenë ata që vendosin”

4 – Jorida Tabaku, kordinator për “Një ekonomi e çliruar nga monopolet, nga oligarkët dhe nga korrupsioni qeveritar, në funksion të mirëqenies së qytetarëve”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016206026077271
array(1) { ["section"]=> string(96) "rikthehen-ne-kuvend-kush-jane-4-clirimtaret-qe-do-shkepusin-lidhjet-e-krimit-me-politiken-133896" }