Rikthehet Teatri i kukullave, çfarë i pret fëmijët këtë fundjavë

Publikuar tek: kulture-art, më 11:07 15-12-2017 Rikthehet Teatri i kukullave, çfarë i pret fëmijët këtë fundjavë

Të shtunën dhe të dielën Teatri Metropol do të sjellë për fëmijët shfaqen me kukulla “Don Kishoti”.

Kjo shfaqje do të rikthejë në skenë edhe mjeshtren e kukullave Bahrie Baboçi. Ndërsa muzika është shkruar nga kantautori Kristi Popa. Këtë fundjavë në orën 11:00 fëmijët i pret një  shfaqe ndryshe në  “Teatrin Metropol”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Inva dhe Elena, çfarë i bashkon dy zonjat në një mbrëmje gala me sharm francez
Arben Derhemi i papërmbajtur ndaj Kumbaros: S’di çfarë duhet të bëj më, vjen dhe vihet prapë ministre... »
Article Logic
Execution time: 0.10741400718689
array(1) { ["section"]=> string(70) "rikthehet-teatri-i-kukullave-cfare-i-pret-femijet-kete-fundjave-103168" }