Rinis çlirimi i hapësirave publike në Tiranë

Publikuar tek: politike, më 12:31 02-12-2015 Rinis çlirimi i hapësirave publike në Tiranë

Bashkia e Tiranës ka vijuar me prishjen e ndërtimeve abuzive pa leje midis hapësirave të pallateve në Tiranë.

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, ka thënë se duhet ndaluar ndërtimi pa kriter, pasi do të prishet çdo i tilllë që dëmton Tiranën. “Gjej shesh e bëj përshesh. Po prishim ndërtimet që zaptojnë sheshet përpara pallateve dhe kanalizimet”, shprehet Veliaj.

32se.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta përshëndet vendimin e NATO-s për Malin e Zi: Historik
Basha prezanton paketën fiskale të PD: Nuk ka kohë për shfaqje, do shpalosim një revolucion fiskal për ekonominë shqiptare »
Article Logic
Execution time: 0.016476154327393
array(1) { ["section"]=> string(50) "rinis-clirimi-i-hapesirave-publike-ne-tirane-26780" }