Rinis seanca: Opozita në këmbë por shikoni çfarë bën Gramoz Ruçi dhe ç'thotë për Bashën e dënuar

Publikuar tek: politike, më 18:14 05-10-2017 Rinis seanca: Opozita në këmbë por shikoni çfarë bën Gramoz Ruçi dhe ç'thotë për Bashën e dënuar

Ka rinisur pas gati pesë orë ndërprerje seanca parlamentare e drejtuar nga Gramoz Ruçi sërish mes tensionesh pas dënimit të Lulzim Bashës.

Opozita ka qëndruar për pak minuta në këmbë duke bllokuar foltoren por kreu i Kuvendit ka vijuar me miratimin e projektvendimeve për diasporë dhe nënkomisionin për qeverisjen vendore duke e deklaruar seancën e mbyllur vetëm pak minuta më pas.

Në përfundim të seancës Ruçi nuk ka lënë pa përmendur edhe përplasjen me kreun e PD-së Lulzim Basha, duke thënë se për shkak të dënimit për herë të parë, e ka toleruar duke mos mbledhur byronë për marrjen e masave edhe më të rënda. Deklarata e Ruçit ka revoltuar deputetët e opozitës.

“Sa për sqarim, duke qënë se deputeti i dënuar është për herë të parë, njoftoj opinionin publik se nuk po ushtroj detyrën për të thirrur byronë për të marrë masa dhe më të rënda. Seancën e deklaroj të mbyllur”, tha Ruçi.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndërprerja e seancës parlamentare, PS-PD hyjnë në negociata
Përjashtimi i Bashës nga Kuvendi, Balla ka një thirrje për PD: Edhe mua ma ndërpreu Ruçi fjalën »
Article Logic
Execution time: 0.045939922332764
array(1) { ["section"]=> string(101) "rinis-seanca-opozita-ne-kembe-por-shikoni-cfare-ben-gramoz-ruci-dhe-c-thote-per-bashen-e-denuar-94853" }