Riorganizimet në qeverinë SERBE, futbollisti i njohur në postin e MINISTRIT

Publikuar tek: rajon, më 16:52 16-04-2018 Riorganizimet në qeverinë SERBE, futbollisti i njohur në postin e MINISTRIT foto ilustruese

Serbia ka paralajmëruar riorganizime në kabinetin e ministrave, ndërsa një lajm është shpërndarë me një shpejtësi të madhe në mediat vendase për postin e ministrit të Sporteve.

Sipas tyre, ish-futbollisti i Lacios dhe Interit, Dejan Stankoviç është një mundësi e mirë për të marrë postin e njërit prej ministrave aktualë.

39 vjeçari Stankoviç, i dorëhequr nga sporti në 2013 pritet të emërohet Ministër i Sporteve në Serbi, një lajm ky që është pritur mjaft mirë nga qytetarët.

Dejan Stankoviç deri më tani ka ushtruar detyrën si menaxher dhe drejtues në UEFA, ndërsa njihet si një ndër futbollistët më të mirë të brezit të tij.

article-1341489251816-062154500000044d-980598_636x300.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Genocidi serb, sot 19 vjet nga eksodi i shqiptarëve të Kosovës
Bënin deri 12 mijë euro në ditë, pranga 8 shqiptarëve për shfrytëzim prostitucioni »
Article Logic
Execution time: 0.0046601295471191
array(1) { ["section"]=> string(81) "riorganizimet-ne-qeverine-serbe-futbollisti-i-njohur-ne-postin-e-ministrit-117100" }