Rishfaqet xhihadisti nga Kosova Lavdrim Muhaxheri, ekzekuton fëmijën me antitank

Publikuar tek: bota, më 15:22 21-05-2015

Milintantët e ISIS kanë publikuar një video tronditëse ku duket komandanti i ekstremistëve shqiptarë nga Kosova, Lavdrim Muhaxheri duke ekzekutuar një fëmijë me antitank.

Djali i ekzekutuar mendohet të jetë Ibrahim Shraideh, anëtar i një fisi lokal, Al Shaitat në qytetin Abu Hamam në provincën siriane Deir ez Zor. Muhaxherri është filmuar edhe më parë duke ekzekutuar në djalë tjetër si dhe në një video ku shfaqet duk grisur pasaportën e Kosovës. Xhihadisti Lavdrim Muhaxheri, u raportua se kishte mbetur i vrarë gjatë luftimeve.

(Kujdes, video përmban pamje të rënda)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033721923828125
array(1) { ["section"]=> string(85) "rishfaqet-xhihadisti-nga-kosova-lavdrim-muhaxheri-ekzekuton-femijen-me-antitank-11662" }