Ristani i përgjigjet Ministrisë së Brendshme: Të vërtetat duhen thënë edhe kur...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:17 16-01-2018 Ristani i përgjigjet Ministrisë së Brendshme: Të vërtetat duhen thënë edhe kur...

Menjëherë pas deklaratës së Ministrisë së Brendshme lidhur me rastin e oficerit i cili u denoncua për pazare droge, Arben Ristani ka reaguar në një status në median sociale Facebook.

Ky i fundit shprehet se Ministria e Brendshme e quan dhunë verbale ndaj Policisë së Shtetit fjalën që Partia Demokratike tha, por ajo është një reagim për situatën e rendit dhe sigurisë në vend dhe situatën e krimit brenda policisë së shtetit.

Sipas tij, askush nuk do të dëshironte që Ministri i Brendshëm i këtij vendi të ishte nën akuzë si pjesë e grupeve kriminaleqë kontrollojnë trafikun e drogës dhe armëve.

“Të gjithë duam një Shqipër ndryshe, pa qeveri, parlament, polici, administtradë e pushtet lokal të kriminalizuar.” është shprehur sekretari i përgjithshëm i PD

Reagimi e plotë e Ristanit në Facebook:

Ministria e Brendeshme quan dhunë verbale ndaj Policisë së Shtetit, reagimet e PD për situaten e rendit dhe sigurisë në vend dhe situatën e krimit brenda policisë së shtetit.

Të thuash të vërtetën nuk është dhunë verbale. Eshtë verb, që qoftë edhe me ashpërsi apo forcë, kërkon të zgjojë të njerzit e ndershëm të policisë së shtetit, ndjenjën e detyrës, respektimit të ligjit dhe dashurisë për këtë vend.

Askush nuk do të dëshironte që Ministri i Brendshëm i këtij vendi të ishte nën akuzë si pjesë e grupeve kriminale që kontrollojnë trafikun e drogës dhe armëve. Askush nuk do donte drejtuesit më të lartë të policisë së shtetit nën arati nga frika e ligjit, askush nuk kënaqet që mbi 100 oficerë policie të identifikohen nga shërbimet sekrete si bashkpuntore në kanabizimin e vendit.

Të gjithë duam një Shqipëri ndryshe, pa qeveri, parlament, polici, administratë e pushtet lokal të kriminalizuar.

Të vërtetat duhen thëne edhe kur duket sikur përplasen në vesh të shurdhër.

ervferv.png

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Feston datëlindjen, ja si duket sot aktori që interpretoi “Gjinon”
Rama e nis ditën me këtë imazh spektakolar, i fton të gjithë në Pallatin e Kongreseve (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.01878809928894
array(1) { ["section"]=> string(84) "ristani-i-pergjigjet-ministrise-se-brendshme-te-vertetat-duhen-thene-edhe-kur-106819" }