Rivarrosen nesër në Këlcyrë eshtrat e 573 ushtarëve grekë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:12 11-10-2018 Rivarrosen nesër në Këlcyrë eshtrat e 573 ushtarëve grekë

Zhvillohet ditën e nesërme në Këlcyrë ceremonia e rivarrosjes së ushtarëve grekë të rënë në luftën italo-greke gjatë viteve 1940-1941 në territorin shqiptar.

Lajmi është bërë me dije nga Ministria e Jashtme Greke duke njoftuar se ceremonia e varrimit do të mbahet nesër në Varrezat e Ushtarëve Grekë në Këlcyrë, ku më parë janë varrosur eshtrat e 100 ushtarëve grekë.

Sipas Ministrisë greke tashmë puna për zhvarrosjen dhe identifikimin e eshtrave ka përfunduar siç ishte parashikuar në marrëveshjen e arritur mes dy shteteve. Gërmimet u kryen fushën e Dragotit afër Tepelenës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027738809585571
array(1) { ["section"]=> string(64) "rivarrosen-neser-ne-kelcyre-eshtrat-e-573-ushtareve-greke-137467" }