Romë, manifestim i madh në mbrojtje të Familjes: Të mbrojmë të drejtat e fëmijëve

Publikuar tek: bota, më 18:01 20-06-2015 Romë, manifestim i madh në mbrojtje të Familjes: Të mbrojmë të drejtat e fëmijëve Protesta sot ne Rome per diten e familjes

Sheshi San Xhovani në Romë u mbush sot me mijëra njerëz për manifestimin e Ditës së Familjes “të mbrojmë fëmijët tanë” që është edhe slogan i këtij aktiviteti.

Përvec qytetarëve ka edhe shumë parlamentarë qëjanë bashkuar në këtë manifestim dhe janë përfshirë në turmë.

Dhe qëllimi është “për të riafirmuar të drejtën e nënës dhe babait për të edukuar fëmijët dhe për të ndaluar kolonizimin ideologjik të teorisë Gender në shkolla dhe në Parlament por edhe për të bllokuar iniciativat për një adaptim në perspektivë të fëmijëve nga prindër të të njëtit seks, shpjegojnë organizatorët. Në shesh nuk janë mbledhur vetëm katolikët, por edhe një imam dhe një rabin. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070149898529053
array(1) { ["section"]=> string(85) "rome-manifestim-i-madh-ne-mbrojtje-te-familjes-te-mbrojme-te-drejtat-e-femijeve-14125" }