Ronaldo thyen “mallkimin”, shënon golin e parë me Juventus (Video)

Publikuar tek: sport, më 15:22 16-09-2018 Ronaldo thyen “mallkimin”, shënon golin e parë me Juventus (Video)

Cristiano Ronaldo ka shënuar golin e parë me fanellën e Juventusit, kundër ekipit të Sassuolos.

Pas tre ndeshjesh pa shënuar ansjë gol, Ronaldo ka arritur të thyejë “mallimin” me një gol tepër të lehtë për t’u shënuar, falë një krosimi në zonë dhe konfuzionin e mbrojtjes së ekipit kundërshtar.

Massimiliano Allegri u shpreh dje se kjo do të ishte dita kur Ronaldo do shënojë, falë edhe një pune të madhe të ekipit për ta nxjerrë lojtarin 100 milionësh prej thatësirës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « NTERI në hall pas disfatës në kampionat, ylli i Botërorit 'brakti' zikaltërit
Armando DUKA “zbut” humbjen me Skocinë: Kombëtarja nuk është vetëm e Panuccit »
Article Logic
Execution time: 0.023499965667725
array(1) { ["section"]=> string(68) "ronaldo-thyen-mallkimin-shenon-golin-e-pare-me-juventus-video-134538" }