Rosela Gjylbegu sulmon Olti Currin: Balena... Reagon blogeri: Kam frikë se shkëlqen nga yndyra

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:08 03-10-2016 Rosela Gjylbegu sulmon Olti Currin: Balena... Reagon blogeri: Kam frikë se shkëlqen nga yndyra

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu sulmon blogerin e njohur Olti Curri që këtë vit merr pjesë në jurinë e Këngës Magjike së bashku me Juliana Pashën, Venera Lumanin e Dj Sardin. Në kategorinë e dytë, bazë të pikëve të dhëna prej tyre do të bëhet edhe kalimi për në fazën tjetër  që janë netët gjysmëfinale në Pallatin e Kongreseve.

Por këngëtarja mendon se blogeri nuk është kopetent për këtë ndërsa nxjerr në pah faktin që Dj Sardi ka mbaruar kompozicion.

“Ai balena aty, bën si kopetent në të gjitha fushat e s’ka lënë njeri pa sharë e ofenduar vetëm e vetëm për të marrë ca “like”. E s’i del e keqja që ka brenda vetes. Ah mjerë ne, mjerë ne... në fakt juria gjykon vetëm të rirnjtë që marrin pjesë, jo artistët”, shkruan Rosela.

Sakaq, i menjëhershëm është edhe reagimi i Olti Currit. "Të prezantojnë si këngëtare e shkëlqyer po kam frikë se shkëlqen nga yndyra", i shkruan blogeri.

“Vajze e urte siç te etiketojne ne opinion, qe e tille nuk je, se kam akoma ne vesh sharjet dhe ofendimet e tua qe as nje fshesaxhije te turnit te trete qe ka dy muaj pa marre rrogen, nuk ja lejon dinjiteti.E gjitha per nje koment (bloggerat kete pune kane, do i ndjek, do nuk i ndjek, per fustanin tend ne nje festival te RTSH-se.
Ti dhe vetem ti, ne lufte te perhereshme me kilet dhe me dietat, per te cilat ke folur publikisht, nuk duhet te etiketosh askend balene.
Te ma kishte thene Ermonela Jaho, do me skuqej faqja edhe do vihesha ne siklet nga linjat e saj te prera dhe elegante.Por ti jo, se mjafton te kerkosh ne youtube nje foto tenden dhe duket sikur po hapet katalogu i fermes se derrkucave "Çufo topolaku" .
Te prezantojne si kengetare e shkelqyer, por kete shkelqimin tone kur na e thone, nuk e marr vesh mire, kam frike se shkelqen nga yndyra.
Meqe i hyre lojes se permendjes se peshesh, jam me i stervitur ne kete fushe, se shendeti im eshte tashme çeshtje kombetare, ndaj po te pergjigjem vetem per epitetin ne fjale.
Sa per pjesmarrjen time ne juri, nuk kam çfare te them, sinqerisht nuk di çfare te them, sepse e vendosi z Gjebrea, nje njeri qe ka bere histori ne muzike dhe festivale.
Do thoja edhe dy fjale per nje nate qe kembengulje dhe me sillje Kejsin e embel ne tavoline qe te nderhynte te beje nje tekst kenge me mua...por me siguri do kesh harruar ose ke qene e pire duke pare mllefin ne koment.
Suksese dhe te fala mikut te familjes Arvizu...”, shkruan Olti.

olti.jpg

ros.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.50879693031311
array(1) { ["section"]=> string(95) "rosela-gjylbegu-sulmon-olti-currin-balena-reagon-blogeri-kam-frike-se-shkelqen-nga-yndyra-54941" }