Rozana Radi zgjohet në mëngjes dhe lexon një lajm të pabesueshëm për veten

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:57 10-05-2016 Rozana Radi zgjohet në mëngjes dhe lexon një lajm të pabesueshëm për veten

Këngëtarja Rozana Radi e ka gjetur veten nëpër gazeta sot në një lajm që ska të bëjë aspak me të por me këngëtaren Rovena Dilo.

E revoltuar nga ky fakt Rozana mjerohet për gazetarinë dhe gazetarët që kemi, që për të nxjerrë rrogën e muajit të njëjtin lajm e bëjnë me personazhe të ndryshëm.

“Imagjino ça gazetarësh kemi. Pasi mora vesh që titulli i personalizuar i Aurela Gaçes është bërë titull i një kënge tjetër gjë që s’duhet të ndodhë, prandaj duhet një ligj të na mbrojë të drejtat ne artistëve, zgjohem sot dhe shoh që gazetat kanë marrë shkrimin e Rovena Dilos dhe thonë: E nxorrëm një herë me Rovenën tani pse mos ta nxjerrim të njëjtin shkrim me Rozanën. Pastaj nesër e marrin këtë shkrim i fusin një emër tjetër dhe ja ku e nxorrëm rrogën e muajit. Mjerë kush ju paguan ju e mjerë ata që ju lexojnë” shkruan Rozana.

I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi I Rovena Dilos e cila i komenton: “I ka tingëlluar emri yt njelloj me timin ..Rovena- Rozana”

rozana_radi.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028394937515259
array(1) { ["section"]=> string(80) "rozana-radi-zgjohet-ne-mengjes-dhe-lexon-nje-lajm-te-pabesueshem-per-veten-40037" }