Rrahmani i dorëzon letrën e lamtumirës Armando Dukës: Dy faktorë më shtynë për të zgjedhur Kosovën

Publikuar tek: sport, më 16:57 22-08-2016 Rrahmani i dorëzon letrën e lamtumirës Armando Dukës: Dy faktorë më shtynë për të zgjedhur Kosovën

Pas Milot Rashicës, Alban Mehës dhe Herolind Shalës, edhe një tjetër futbollist ka vendosur që ta lërë Kombëtaren e Shqipërisë për t’iu bashkuar Përfaqësueses së Kosovës.

Fjala është për Amir Rrahmanin, futbollistin e lindur në Prishtinë, e që po bënë karrierë të suksesshme në Kroaci te Spliti, raporton “Zëri.info”.

Vendimin për ta lënë Shqipërinë dhe për t’iu bashkuar Kosovës qendërmbrojtësi 22 vjeçar ia ka bërë të ditur edhe presidentit të FSHF-së, Armand Dukës, përmes një letre. Ai shprehet se në këtë zgjedhje kanë ndikuar dy faktor, ai emocional dhe ai sportiv.

Rrahmani shprehet se te Kosova ka më shumë hapësirë për t’u aktivizuar, çka është rëndësishme për karrierën e tij. Ai ka falenderuar Dukën dhe stafin e Kombëtares për mundësitë e krijuara.

Letra:

auto_l1471880462.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Shqipëria është një vrimë mu*i”, futbollisti anglez detyrohet të kërkojë fjale për postimet në Twitter
Çudit lojtari i Premier Ligës, tregon gjenitalet gjatë festës në dhomat e zhveshjes »
Article Logic
Execution time: 0.03396201133728
array(1) { ["section"]=> string(103) "rrahmani-i-dorezon-letren-e-lamtumires-armando-dukes-dy-faktore-me-shtyne-per-te-zgjedhur-kosoven-50522" }