Rrëfehet përpara studentëve Eliza Dushku: Si e fitova betejën me alkoolin dhe drogën

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:04 08-03-2017

Aktorja e famshme me origjinë shqiptare, Eliza Dushku si rrallëherë ka rrëfyer përpara një grupi studentësh se si fitoi betejën me alkoolin dhe drogën.

Gjatë një fjalimit në ‘Neë Hampshire’, aktorja tha se prej disa vitesh ka qenë vartëse e lëndëve narkotike, por tashmë e ka fituar betejën duke thënë se bëri për familjen e saj.

“Kur pija alkool dhe substanca narkotike nuk merrja vendimet e duhura dhe për këtë arsye gjerat përkeqësoheshin.

Mbaj mend që vëllai më thoshte se nuk më donte pranë mbesës time, sepse nuk më besonte. Sot jam një hallë shumë e mirë, por e dini çfarë? Ai kishte të drejtë”. Unë u largova nga veset e këqija për veten dhe familjen time. Drogat janë të forta, por ne jemi më të fuqishëm” ka thënë aktroja e famshme me origjinë shqiptare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02507209777832
array(1) { ["section"]=> string(89) "rrefehet-perpara-studenteve-eliza-dushku-si-e-fitova-betejen-me-alkoolin-dhe-drogen-71169" }